Stop kybernásilí na ženách a mužích

Naším hlavním záměrem bylo upozornit českou veřejnost na genderovou dimenzi kyberšikany (vysokou míru ohrožení dívek a žen) a otevřít debatu o možnostech, jak tento typ násilí eliminovat a jak mu předcházet. Dalším cílem bylo nabízet primární pomoc obětem kybernásilí a podporovat je, aby případy nahlašovaly.
Získali jsme unikátní výzkumná data, založili bezplatnou právní poradnu, uskutečnili osvětovou kampaň a zorganizovali odbornou konferenci. Při všech aktivitách se skvěle zúročila dobře nastavená (včetně kompetencí) a časově naplánovaná česko-norská spolupráce. Projekt propojil oběti internetového násilí, Policii České republiky, organizace pomáhající obětem násilí na ženách, odborníky a odbornice na kybernetickou bezpečnost, české ministerstvo vnitra, média, provozovatele sociálních sítí a mobilní operátory.
Právní poradna funguje i po ukončení projektu, dopady kampaně i školení jsou dlouhodobé. Na výzkum a lobbyingové aktivity lze kdykoli navázat. Krom přímé pomoci obětem on-line násilí a propojení relevantních aktérů spočívá přínos našich aktivit v úspěšném otevření celospolečenské i odborné diskuse k tématu.

Organizace Gender Studies, o.p.s.
Téma Domácí násilí
Region

Praha

Částka 5 934 713,81 Kč
Datum realizace projektu 01.01.2015 - 31.10.2016
Norský partner KUN center for gender equality
Web www.genderstudies.cz
Program Dejme (že)nám šanci, spravovaný Nadací OSF, byl ukončen v roce 2017. Web není nadále aktualizován.
This is default text for notification bar