Norské cesty z labyrintu násilí

V Norsku jsme se seznámili s tamním systémem prevence domácího a sexuálního násilí a práce s oběťmi i původci tohoto příkoří. Poznali jsme prostředí jednotlivých organizací, díky otevřenosti jejich zástupců i díky nastavení norské společnosti vůči této problematice pro nás byla studijní cesta velice inspirativní.

Podněty získané při setkáních se zástupci FMSO, Reform, ATV a Primary care emergency services Oslo Kommune Helseetaten přenášíme nejen do každodenní klientské i organizační praxe, ale především do plánování dalších projektů a směrování našeho úsilí v budoucích letech. Chceme se zaměřit na zajištění dostatečných zdravotnických služeb pro oběti sexuálního násilí a na zlepšení práce s osobami, jež mají potíže zvládat agresi, půjde nám i o jejich postavení ve společnosti.

Norská zkušenost rozšířila naší vizi o postojích České společnosti k problematice násilí. Poznatky ze studijní cesty účastníci předali svým kolegům, ale i zástupcům dalších etablovaných organizací a institucí, jež pomáhají osobám zasaženým domácím a sexuálním násilím. Formou dalšího vzdělávání a osvětových akcí mířených na odbornou i laickou veřejnost chceme podpořit sdílení těchto zkušeností, a rozvíjet tak i samo pole pomoci obětem, jejich blízkým i původcům násilí v České republice.

Organizace Persefona z. s.
Téma Domácí násilí
Region

Česká republika

Částka 130 269 Kč
Datum realizace projektu 16.08.2016 - 31.10.2016
Norský partner Projekt byl financován z Fondu bilaterální spolupráce.
Web www.persefona.cz
Program Dejme (že)nám šanci, spravovaný Nadací OSF, byl ukončen v roce 2017. Web není nadále aktualizován.
This is default text for notification bar