Zdravotnický personál a lékaři bývají mezi prvními, na koho se oběť domácího násilí obrátí. I na jejich reakci záleží, zda a jak bude oběť situaci řešit. Zaměřili jsme se proto na komplexní vzdělávání klíčových profesí (pedagogové a studenti zdravotnických a lékařských škol), zabývali jsme se též prevencí domácího násilí a výzkumem.
Ve spolupráci s partnerskou vysokou školou jsme vytvořili vzdělávací modul včetně e-learningových materiálů, instruktážních videí pro nelékařské zdravotnické profese (sestry, záchranáři) a vzdělávacího manuálu. Proběhl výcvik pedagogů a studentů, s možností praxe a konzultací. Vzdělávací modul pak byl nabídnut dalším školám, studentům, nemocnicím a zdravotnickým profesím. Proškolili jsme mnohem víc zdravotnických profesionálů, než jsme si předem stanovili. V oblasti prevence jsme vedli kampaň za zvýšení motivace žen ohrožených násilím vyhledat odbornou pomoc. Tematiku domácího násilí se podařilo zanést i do osnov vysoké školy zdravotnické a vytvořit takto zaměřené podklady pro internetové stránky školy.
O naše akreditované semináře byl velký zájem, v dalším roce tyto aktivity podpoří i ministerstvo zdravotnictví. Modul vzdělávání a manuál jsou dostupné dalším vyšším odborným a středním školách. Povědomí o problematice vzrostlo, například organizaci ROSA stoupl počet klientek o 20 %, narostl i počet klientek odeslaných zdravotnickými zařízeními.